Till startsidan Om BKSS Årsprogam Seglingsprogram Resultat Artiklar

Seglingslänkar

Resultat Sista Chansen 2000


Resultatlista 
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

Plac.  Seg.nr.  Namn                    Klubb   Båttyp          Lystal  Resultat
                                                                         
 1         69   Team Bismarck           KSS     707             1.09G    1
 2        434   Johan Söderberg         BKSS    Cumulus         1.08G    2
 3        230   Anders Vadman           BKSS    Express         1.11K    3
 4        524   Claes Ström             BKSS    X-99            1.24G    4
 5        355   Arne K Larsén           LBS     X 99            1.24G    5

 6        102   Niklas Öberg            BKSS    Dominant Race   1.18K    6
 7         64   Emil Sandberg           LSS     Smaragd         1.18K    7
 8         22   Patrik Persson          BKSS    X-99            1.24G    8
 9        100   Tord Wenerhult          GKSS    Compis 363      1.25G    9
10        366   Stefan Söderström       BKSS    X-79            1.14G   10

11        311   Lennart Jansson         GHK     J/80            1.26K   11
12          1   Svein Ingebrigtsen      GKSS    Mani 32         1.20G   12
13        109   Mats Lindgren           BKSS    Express         1.11K   13
14        269   René Rudervall          BKSS    Cumulus         1.08G   14
15        458   Magnus Johansson        GKSS    H-båt           1.07K   18

16        312   PY Andersson-Liselius   GHK     J/80            1.26K   16
17        207   Hans Granhed            VSS     Mani 32         1.19K   17
18         46   Torbjörn Åkesson        BKSS    Albin Delta     1.11K   18
19       6242   Jan Olsson              BKSS    Mani 36         1.21G   19
20        696   Alf Härsjö              BKSS    Maxi 77         1.03G   20

21        146   Claes Brandt            BKSS    Cumulus         1.08G   21
22        258   Daniel Hermansson       GKSS    Drake           1.07G   22
23        110   Kurt Larsson            SLÖR    Aphrodite 30    1.07K   23
24        226   Bo Elfstrand            BKSS    Cumulus         1.08G   24
25        912   Patrik Lindberg         GKSS    Express         1.11K   25

26       1506   Bengt Anvenius          LSS     IF              1.02G   26
27        247   Claes Jernström         BKSS    Cumulus         1.08G   27

Inofficiellt totalresultat för Näst Sista & Sista Chansen 2000


Resultatlista 
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

Plac.  Seg.nr.  Namn                    Klubb   Båttyp          Lystal  Resultat
                                                                         1   2   SUM
 1        230   Anders Vadman           BKSS    Express         1.11K    7   3  10.00
 2         64   Emil Sandberg           LSS     Smaragd         1.18K    3   7  10.00
 3        355   Arne K Larsén           LBS     X 99            1.24G    5   5  10.00
 4         22   Patrik Persson          BKSS    X-99            1.24G    4   8  12.00
 5        100   Tord Wenerhult          GKSS    Compis 363      1.25G    8   9  17.00

 6        366   Stefan Söderström       BKSS    X-79            1.14G    9  10  19.00
 7        696   Alf Härsjö              BKSS    Maxi 77         1.03G    1  20  21.00
 8          1   Svein Ingebrigtsen      GKSS    Mani 32         1.20G   13  12  25.00
 9        207   Hans Granhed            VSS     Mani 32         1.19K   10  17  27.00
10        258   Daniel Hermansson       GKSS    Drake           1.07G    6  22  28.00

11        311   Lennart Jansson         GHK     J/80            1.26K   19  11  30.00
12       6242   Jan Olsson              BKSS    Mani 36         1.21G   11  19  30.00
13        458   Magnus Johansson        GKSS    H-båt           1.07K   18  15  33.00
14         46   Torbjörn Åkesson        BKSS    Albin Delta     1.11K   17  18  35.00
15         69   Team Bismarck           KSS     707             1.09G        1  36.00

16        434   Johan Söderberg         BKSS    Cumulus         1.08G        2  37.00
17         43   Martin Almslätt         BKSS    707             1.09G    2      37.00
18        524   Claes Ström             BKSS    X-99            1.24G        4  39.00
19        312   Py Andersson-Liselius   GHK     J/80            1.26K   23  16  39.00
20        102   Niklas Öberg            BKSS    Dominant Race   1.18K        6  41.00

21        226   Bo Elfstrand            BKSS    Cumulus         1.08G   21  24  45.00
22        693   Martin Linde            VÄSS    Maxi 77         1.03G   12      47.00
23        109   Mats Lindgren           BKSS    Express         1.11K       13  48.00
24        269   René Rudervall          BKSS    Cumulus         1.08G       14  49.00
25        960   Lena Kronström          LSS     First Class     1.23K   14      49.00

26        114   Sören Lundin            BKSS    IW 31           1.08G   15      50.00
27        108   Björn Smith             BKSS    Beason 31       1.08G   16      51.00
28        247   Claes Jernström         BKSS    Cumulus         1.08G   24  27  51.00
29         64   Sven Erik Karlsson      GKSS    INT 806         1.09G   20      55.00
30        146   Claes Brandt            BKSS    Cumulus         1.08G       21  56.00

31        106   Fredrik Boman           GKSS    X-99            1.24G   22      57.00
32        110   Kurt Larsson            SLÖR    Aphrodite 30    1.07K       23  58.00
33        912   Patrik Lindberg         GKSS    Express         1.11K       25  60.00
34       1506   Bengt Anvenius          LSS     IF              1.02G       26  61.00

          DNC=Deltog ej
          Poäng  DNS osv  25  28
                 DNC      35  35
          Antal medräknade seglingar: 2

 


© Copyright 1997-2009, Björlanda Kile Segelsällskap

Senast uppdaterad 2010-03-13.

webmaster@bkss.se