Till startsidan Om BKSS Årsprogam Seglingsprogram Resultat Artiklar

Seglingslänkar

Resultat Tillfarten Tjörn Runt 2000


Resultatlista

    Seg.nr.  Namn                    Klubb   Båttyp         Lystal  Segl.tid   Korr.tid

 1     696   Härsjö/Kling/Eriksson   BKSS    Maxi 77        1.03G   03:32:31   03:38:54
 2     106   Tore Vadman             BKSS    Arcona 355     1.22G   03:02:44   03:42:56
 3      69   Johan Wallinder         KSS     707            1.09G   03:25:12   03:43:40
 4     230   Anders Vadman           BKSS    Express        1.11G   03:21:35   03:43:45
 5     434   Johan Söderberg         BKSS    Cumulus        1.08G   03:27:54   03:44:32

 6     108   Peter Schmidt           BKSS    Beason 31      1.09G   03:26:47   03:45:24
 7       1   Svein Ingebrigtsen      BKSS    Mani 32        1.20G   03:07:52   03:45:26
 8      64   Emil Sandberg           LGSS    Smaragd        1.19G   03:09:52   03:45:56
 9    3086   Jonas Kjellberg         LESS    Maxi 77        1.03G   03:39:54   03:46:30
10      16   Sven Gester             BKSS    Facil 30       1.13G   03:21:01   03:47:09

11      79   Mats Nyberg             BKSS    Omega 34       1.16G   03:15:50   03:47:10
12      49   Jan Pålsson             SSFr    Mamba 31       1.09G   03:28:39   03:47:26
13    1513   Magnus Lundberg         LSS     IF             1.02G   03:46:15   03:50:46
14   10601   Peter Skoglund                  Omega 42       1.24K   03:06:21   03:51:04
15      46   Torbjörn Åkesson        BKSS    Albin Delta    1.12G   03:27:24   03:52:17 

16     105   Göran Karlsson          BKSS    Mani 30        1.14G   03:24:15   03:52:51
17    1268   Jan Berggren            BKSS    Scampi         1.09G   03:35:02   03:54:23
18     670   Thomas Olsson           MSS     Express        1.11K   03:32:07   03:55:27
19    9046   Kent Johannesson        BKSS    Mani 34 spec.  1.22G   03:19:05   04:00:53
20     146   Claes Brandt            BKSS    Cumulus        1.08G   03:43:28   04:01:21

21    2682   Jan Erik Dahlkvist      BKSS    Vega           1.00G   04:01:41   04:01:41
22       1   Roger Gester            BKSS    Aphrodite 30   1.11G   03:44:26   04:09:07
23     178   Ronny Hansson           BSS     Malö 38        1.11G   03:45:02   04:09:47
24      24   Lisa Ullberg            SSF     CoC            1.03K   04:05:34   04:12:56
25       7   Karin Eriksson          BKSS    Långedrag 40   1.03G   04:10:56   04:25:59

26     240   Pär Ericson             SXK     First 31.7     1.14K   03:55:29   04:28:27
27   10509   Magnus Hansson          GKSS    Mumm 36        1.35G   03:36:53   04:52:48

 


© Copyright 1997-2009, Björlanda Kile Segelsällskap

Senast uppdaterad 2010-03-13.

webmaster@bkss.se