Till startsidan Om BKSS Årsprogam Seglingsprogram Resultat Artiklar

Seglingslänkar

Resultat Jolleracet 2002

Laser

Resultatlista Laser
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                       Klubb   Resultat
                                                   1   2   3    SUM
 1   38082   Oskar Lyckegård            BKSS       1   1   1    3.00  
 2  163429   Per Borg                   BXSS       4   4   3   11.00  
 3  168674   Mikael Karlsson            BKSS       3   5   4   12.00
 4  138082   Lars Bjerke                BKSS     DNF   2   2   13.00  
 5   60743   Olof Lundgren              HjBK       6   3   5   14.00

 6   65992   Lars Borg                  BXSS       2   7   6   15.00  
 7   87872   Sven Flood                 BKSS       5   6   7   18.00  
 8   26217   Anders Lundgren            BKSS       7   8   8   23.00

             DNF=Gick ej i mål
             Poäng DNS osv 9
                   DNC     9 
             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

E-jolle

Resultatlista E-jolle
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                       Klubb   Resultat
                                                   1   2   3    SUM
 1    3305   Patrik Olsson              HJBK       2   2   1    5.00  
 2    3450   Alexander Wölfinger        HJBK       1   1 DSQ    9.00
 3    3310   Gabriella Wölfinger        HJBK       3   4   3   10.00
 4    3056   Christoffer Strid          BKSS       6   3   2   11.00  
 5    3134   Johannes Westholm          SKSS       4   5   5   14.00 

 6    2279   Björn Lundgren             BKSS       5   6   4   15.00 

             DSQ=Diskvalificerad  
             Poäng DNS osv  7
                   DNC      7
             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

Optimist A

Resultatlista Optimist A
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                       Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1    2737   Viktor Henningsson         HJBK       2   1   1   4.00
 2    3510   Maja Bärring               HJBK       1   2   2   5.00
 3   83857   Petronella Carlsson        HJBK       3   3   4  10.00
 4    3751   Joel Westholm              SKSS       4   4   5  13.00
 5   22965   Viktor Lanneld             BKSS       6   6   3  15.00  

 6   23135   Calle Ekman                HJBK       5   5   6  16.00
 
             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

Optimist B

Resultatlista Optimist B
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr. Namn                        Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1    3838   Simon Källstrand           HJBK       1   1   1   3.00
 2   23199   Felix Bärring              HJBK       2   3   2   7.00
 3    3870   Hanna Karlsson             HJBK       3   2   3   8.00
 4    3486   Cissi Ekman                HJBK       4   4   4  12.00
 5   23200   Malvina Rehold             BKSS       6   5   5  16.00

 6       5   Robin Axelsson             SKSS       7   7   6  20.00
 7   23021   Eric Johansson             BKSS       5   8   8  21.00
 8       4   Martin Wendeberg           SKSS       8   6   7  21.00

            Antal medräknade seglingar: 3
            Lågpoäng

Optimist C

Resultatlista Optimist C
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr. Namn                        Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1   22949  Oliver Henningsson          HJBK       2   1   1   4.00
 2     515  Filip Nicklasson            HJBK       1   2   2   5.00
 3    3502  Helena Wendeberg            SKSS     DNS DNS DNS  12.00 

             DNS=Startade inte
             Poäng DNS osv 4
             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

 


© Copyright 1997-2009, Björlanda Kile Segelsällskap

Senast uppdaterad 2010-03-13.

webmaster@bkss.se