Till startsidan Om BKSS Årsprogam Seglingsprogram Resultat Artiklar

Seglingslänkar

Resultat Jollefighten 2003

Laser

Resultatlista Laser
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                       Klubb   Resultat
                                                   1   2   3    SUM
 1   38082   Oskar Lyckegård            BKSS       1   2   1    4.00  
 2   41407   Hans Gustavsson            BKSS       2   1   2    5.00
 3   81711   Mikael Ekbrand             BKSS       3   3   3    9.00
 4   92143   Lasse Komstadius           BKSS       4   4   4   12.00  

             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

E-jolle

Resultatlista E-jolle
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                       Klubb   Resultat
                                                   1   2   3    SUM
 1    3305   Patrik Olsson              BKSS       1   3   2    6.00  
 2    3450   Alexander Wölfinger        BKSS       5   2   1    8.00
 3      11   Victor Svärd               BKSS       4   1   3    8.00
 4    3270   Malin Abenius              SSKA       3   4   4   11.00
 5    3310   Gabriella Wölfinger        HJBK       2   5   6   13.00

 6    3050   Mikael Strid               BKSS       6   6   5   17.00

             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

Optimist A

Resultatlista Optimist A
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                       Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1    3685   Oskar Cedergårdh           LESS       2   1   2   5.00
 2    3857   Petronella Carlzon         HJBK       1   3   4   8.00
 3    3790   Erik Larsson               RÅSS       3   4   3  10.00
 4    3859   Marcus Jock                RÅSS       8   2   6  16.00
 5    3955   Anton Kloek                SSKA       7   9   1  17.00

 6   23199   Felix Bärring              HJBK       6   6   5  17.00
 7    3963   Johan Öjerborn             RÅSS       4   7   7  18.00
 8    3899   Calle Ekman                HJBK       5   5   8  18.00
 9    3620   Konrad Kempka              HJBK       9   8   9  26.00
10    3510   Maja Bärring               HJBK     DNF DNS DNS  33.00

             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

Optimist B

Resultatlista Optimist B
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr. Namn                        Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1    3775   Victor Abenius             LESS       1   3   1   5.00
 2    3812   Anna Kloek                 SSKA       4   1   2   7.00
 3    3665   Patrik Sturesson           RÅSS       2   4   3   9.00
 4    3794   Cissi Ekman                HJBK       3   2   5  10.00
 5    3730   Anna Abenius               SSKA       5   5   4  14.00

 6    3879   Pontus Duckhammar          HJBK       6   7   6  19.00
 7   23200   Malvina Rehold             BKSS       9   6   7  22.00
 8    3773   Philip Claesson            MASS       7  11   8  26.00
 9    3421   Henrik Nyqvist             MASS       8   9  11  28.00
10    3737   Oliver Henningsson         HJBK      10   8  10  28.00

11    3951   Filip Nicklasson           -        DSQ  10   9  31.00

            DSQ=Diskvalificerad
            Poäng 12
            Antal medräknade seglingar: 3
            Lågpoäng

Optimist C

Resultatlista Optimist C
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr. Namn                        Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1   23174  Bianca Nyqvist              MASS       1   1   1   3.00

             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

Zoom 8

Resultatlista Zoom 8
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr. Namn                        Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1      91  Sofia Öjerborn              RÅSS       1   1   1   3.00

             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

420

Resultatlista 420
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr. Namn                        Klubb   Resultat
                                                   1   2   3   SUM
 1   47623  Christoffer Järpner         BKSS       1   1   2   4.00
 2   47040  Lars Bjerke                 BKSS       3   2   1   6.00
 3   42718  Helena Jönsson              SSS        2   3   3   8.00

             Antal medräknade seglingar: 3
             Lågpoäng

 


© Copyright 1997-2009, Björlanda Kile Segelsällskap

Senast uppdaterad 2010-03-13.

webmaster@bkss.se