Till startsidan Om BKSS Årsprogam Seglingsprogram Resultat Artiklar

Seglingslänkar

Resultat Torsdagsseglingar kölbåtar 2003

LYS I

Resultatlista LYS I
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                    Klubb  Båttyp        Lystal   Resultat
                                                                      1   2   3   4   5   6   7   8   9  10  11  12   SUM
 1      22   Patrik Persson          BKSS   X-99          1.24G       1   3   2 DNC   1   1 DNC   1   1   1   2   1   9.00
 2     133   Carl-Johan Pihlgren     BKSS   Compis 97     1.10G       3   1   1 DNC   2   3   2   5   6   5   1   7  18.00
 3      16   Sven Gester             BKSS   Facil 30      1.13G       2   2   3   1   3 DNC   4   2   2 DNC   5 DNC  19.00     
 4      69   Johan Bärring           HJBK   Jeanneau 35   1.27G       4   4   4   2 DNC   2   1   7 DNC   8 DNC DNC  32.00
 5    9046   Kent Johannesson        BKSS   Design 34     1.23G     DNC DNC DNC   4   5   6   7   8   4    6  7   7  46.00

 6     165   Leif Kågebäck           BKSS   Omega 42      1.21K       6   7   5   3   6 DNC DNC  12  10  11   6 DNC  54.00
 7     102   Niklas Öberg            BKSS   Dominant Race 1.18K     DNC DNC DNC DNC DNC DNC   5   3   5   2   4   4  65.00
 8     167   Carl Lind               BKSS   Smaragd       1.19G     DNC DNC DNC DNC DNC   4   3   4 DNC   3   3   6  65.00
 9      34   Peter Schmidt           BKSS   First 33.7    1.21G     DNC   6   8 DNC DNC   6   7   8   4   6   7   5  83.00
10    6242   Jan Olsson              BKSS   Mani 36       1.21G     DNC DNC DNC DNC   7   5   6  10   7   9 DNC DNC  86.00

11      18   Torbjörn Åkesson        BKSS   Hanson 31     1.23G     DNC DNC DNC DNC DNC   7 DNC   6 DNC   4 DNC   2 103.00
12      35   Anders Törnblad         BKSS   Dominant 95   1.14G     DNC   8   9   6 DSQ DNC DNC DNC DNC DNC   8 DNC 103.00
13      56   Mats Lavenius           BKSS   Dominant Race 1.14G       7   5 DNC DNC   4   8 DNC DNC DNC DNC DNC DNC 108.00
14     103   Rolf Enegard            BKSS   Mani 30       1.14K     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC  11   9   7 DNC   3 114.00
15       1   Svein Ingebrigtsen      BKSS   Mani 32       1.22G     DNC DNC   7   5 DNC DNC   9 DNC DNC DNC DNC DNC 126.00  

16     244   Björn Johansson         BKSS   Contrast 33   1.16G     DNC DNC   6 DNC DNC DNC   8 DNC DNC DNC DNC DNC 140.00
17     138   Daniel Karlsson         BKSS   X-95          1.14G       5 NRY DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 142.00
18     278   Michael Johansson       BKSS   A-22          1.16G     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC  13   8 DNC DNC DNC 147.00
19     133   Håkan Heldman           PASS   X-79          1.14G     DNC NRY DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 158.00
20     213   Niklas Ohldin           BKSS   Mani 32       1.22G     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 168.00

             NRY=Ingen rapport än    DNC=Deltog ej
             DSQ=Diskvalificerad
             Poäng  DNS   8 11 10  7  9  9 10 14 11 12  9  8
                    DNC  21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 
             Antal medräknade seglingar: 8
             Lågpoäng + sista segling

LYS II

Resultatlista LYS II
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                    Klubb  Båttyp        Lystal   Resultat
                                                                      1   2   3   4   5   6   7   8   9  10  11  12   SUM
 1      12   Jens Felldin            BKSS   Cumulus       1.08G     DNC   1   2   1   2 DNC   1   2   3   2   1   1  11.00
 2     696   Härsjö/Kling            BKSS   Maxi 77       1.03G     DNC DNC   1   2   1   1   3   1   4   6   2   3  14.00  
 3     160   Christer Petersson      BKSS   Cumulus       1.08G       1   2   3   6   7 DNC   6 DNC   2   3   5 DNC  28.00  
 4     201   Hasse Järnebratt        BKSS   Maxi 95       1.07G       5 NRY   4   7   4   2   2   9   7 DNC   4   2  30.00  
 5     114   Sören Lundin            BKSS   IW 31         1.08G     DNC   7   6   3 DNC   3   4   5   5   5   9   6  37.00

 6     693   Martin Linde            VÄSS   Maxi 77       1.03G     DNC   8   5   4 DNC DNC   5   4   6   4   6   5  39.00
 7     434   Johan Söderberg         BKSS   Cumulus       1.08G       2   3 DNC DNC DNC DNC DNC DNC   1   1   3   4  46.00
 8     226   Bo Elfstrand            BKSS   Cumulus       1.08G     DNC   5   7 DNC   3   4 DNC   3  10 DNC   8   8  48.00  
 9     146   Claes Brandt            BKSS   Cumulus       1.08G       3   4 DNC   5   5 DNC DNC   7   9   7  10 DNC  50.00  
10     297   Björn Danielsson        BKSS   Albin 78      1.03G     DNC   6   8 DNC   6 DNC   7   8  12   8   7   7  57.00

11     247   Claes Jernström         BKSS   Cumulus       1.08G     DNC DNC DNC DNC DNC DNC   9   6   8   9  12  10  86.00
12      78   Jonas Fagerlund         BKSS   707           1.09G     DNC NRY   9 DNC   8 DNC  10 DNC  13  11 DNC  11  90.00
13    4524   Mats Lindgren           BKSS   Shipman 28    1.04G     DNC DNC DNC DNC DNC DNC   8  10  11 DNC  11   9  97.00
14      74   Fredrik Somerville      BKSS   Misil         0.96G       4 NRY DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 112.00
15      38   Anders Lundqvist        BKSS   Albin Delta   1.08G     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC  10 DNC DNC 122.00

            NRY=Ingen rapport än    DNC=Deltog ej
             DSQ=Diskvalificerad
             Poäng  DNS   6 12 10  8  9  5 11 11 14 12 13 12
                    DNC  16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 
             Antal medräknade seglingar: 8
             Lågpoäng + sista segling

Express

Resultatlista Express
Listan ordnad efter sammanräknat resultat

    Seg.nr.  Namn                    Klubb   Resultat
                                                1   2   3   4   5   6   7   8   9  10  11  12   SUM
 1    230    Anders Vadman           BKSS       1   1   2   2   5   2   2   2   2   4   3   1  13.00  
 2    780    Johan Burlin            BKSS     DNC   2 DNC   1   3   1   3   4   4   3   1   2  16.00  
 3    109    Mats Lindgren           BKSS       3   3   3   4 DNC DNC   4   6 DNC DNC DNC   5  43.00
 4    102    Mats Halén              BKSS       4 DSQ DNC   3   4 DNC DNC DNC   3   6   5 DNC  47.00  
 5    125    Ulrik Simonsson         BKSS       2 DSQ   1 DSQ DSQ DNC   1 DNC DNC DNC DNC DNC  59.00  

 6    139    Johan Andersson         SBS      DNC DNC DNC DNC   2 DNC DNC   3   5   1 DNC   3  59.00 
 7    147    Odd Magnusson           BKSS     DNC DNC   4   5   7 DNC DNC   5 DNC   2   7 DNC  60.00
 8    638    Martin Lingsten         BKSS     DNC   4   6 DNC   6 DNC DNC DNC   6   7   6 DNC  65.00
 9     21    Robert Eriksson         SSSS     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC   1   5   2   4  72.00
10    655    Henrik Andersson        BKSS     DNC DNC DNC DNC   1 DNC DNC   1 DNC DNC DNC DNC  92.00

11    543    Marcus Dahlinder        GKSS     DNC DNC   5 DSQ DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 104.00
12    729    Thomas Andersson        BKSS     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC   4 DNC 109.00
13    561    Sebastian Christenson   GKSS     DNC DNC DNC DSQ DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 114.00
14    655    Per Dyberg              BOYC     DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 120.00

             DNC=Deltog ej           DSQ=Diskvalificerad
             Poäng  DNS   5  7  7  9  9  3  5  7  7  8  8  6
                    DNC  15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 
             Antal medräknade seglingar: 8
             Lågpoäng + sista segling

 


© Copyright 1997-2009, Björlanda Kile Segelsällskap

Senast uppdaterad 2010-03-13.

webmaster@bkss.se