Till startsidan Om BKSS Årsprogam Seglingsprogram Resultat Artiklar

Seglingslänkar

  Björlanda Kile SS  
Jollefighten 2005

Resultatlista for Fleet = Laser

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:8

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 Laser 168674 Mikael Karlsson BKSS     3 1 1 5
2 Laser 138082 Marcus Andersson BKSS     2 3 2 7
3 Laser 163429 Per Borg BKSS     1 4 3 8
4 Laser 132337 Magnus Törnqvist BKS     6 2 4 12
5 Laser 164493 Lars Borg BKSS     4 5 5 14
6 Laser 166486 Magnus Erenstedt HjBK     5 6 6 17
7 Laser 65992 Rene Rudervall BKSS     7 7 8 22
8 Laser 152802 Torbjörn Lundh BKS     8 8 7 23

Resultatlista for Fleet = E-jolle

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:3

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 E-jolle 3334 Claes Gilborn SSKa     2 1 1 4
2 E-jolle 3310 Gabriella Wölfinger BKSS     1 2 2 5
3 E-jolle 3056 Carina Arvidsson BKSS     DNC 3 3 10

Resultatlista for Fleet = Zoom 8

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:1

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 Zoom 8 90 Hedwig Lindström RÅSS     1 1 1 3

Resultatlista for Fleet = Opt A

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:6

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 Opt A 3636 Nils Kahlman SSNV     3 1 1 5
2 Opt A 3612 Sara Falkenberg SSNV     1 4 3 8
3 Opt A 3431 Svante Nystrand GESS     4 2 2 8
4 Opt A 3695 Sanna Mattson SMSS     2 3 4 9
5 Opt A 23370 Erik Rudervall BKSS     5 6 5 16
6 Opt A 4095 Kristoffer Kindgren LESS     7 DSQ 5 6 18

Resultatlista for Fleet = Opt B

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:9

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 Opt B 3751 Anton Bosch HjBK     1 7 2 10
2 Opt B 4104 Christian Knaack RÅSS     2 2 7 11
3 Opt B 3925 Sofia Helmroth LESS     3 3 5 11
4 Opt B 4010 Olof Josefsson HjBK     10 DSQ 1 1 12
5 Opt B 3464 Anton Olsson STSS     4 5 4 13
6 Opt B 3794 Marcus Bergqvist HjBK     10 DSQ 4 3 17
7 Opt B 3840 Johanna Bergqvist HjBK     5 6 6 17
8 Opt B 23321 Hugo Nystrand GESS     7 8 8 23
9 Opt B 3577 Kristoffer Rhedin GESS     6 DNC DNC 26

Resultatlista for Fleet = Opt C

Sailed:2  Discards:0  To count:2  Entries:6

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Total
              24/9 24/9  
1 Opt C 3482 Johan Olsson BKSS     1 3 4
2 Opt C 23323 David Hagby HjBK     4 1 5
3 Opt C 401 Lovisa Karlsson HjBK     3 2 5
4 Opt C 2308 Fredrika Karlsson HjBK     2 4 6
5 Opt C 23200 Viktoria Reinhold BKSS     5 5 10
6 Opt C 21621 Josefin Larsson BKSS     6 6 12

Resultatlista for Fleet = RS Feva

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:5

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 RS Feva 1247 Axel / Max HjBK     2 1 2 5
2 RS Feva 815 Maja Bärring HjBK     1 4 1 6
3 RS Feva 801 Malin / Amanda BKSS     3 2 4 9
4 RS Feva 817 Sebastian Larsson BKSS     4 3 3 10
5 RS Feva 1 John Nyqvist BKSS     DNC DNC DNC 18

Resultatlista for Fleet = Trissjolle

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:7

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 Trissjolle 2534 Ragnarsson / Passgård UKSS     1 1 3 5
2 Trissjolle 5693 David Mörck BKSS     2 3 1 6
3 Trissjolle 6003 Leif Dahlberg UKSS     3 2 2 7
4 Trissjolle 7029 Janne / Oliwer BOVS     5 4 4 13
5 Trissjolle 7 Christoffer Strid BKSS     4 5 5 14
6 Trissjolle 7027 Tim Jannas Julle BOVS     7 6 6 19
7 Trissjolle 7018 Kim / Sam BOVS     6 7 8 DNF 21

Resultatlista for Fleet = LYS

Sailed:3  Discards:0  To count:3  Entries:5

Plats Klass Segelnr Rorsman Klubb LYS Båttyp Segling 1 Segling 2 Segling 3 Total
              24/9 24/9 24/9  
1 LYS 6709 Lasse / Tore BKSS 1.45 505 1 1 1 3
2 LYS 263 Manus / Lennart BKSS 1.31 470 2 3 2 7
3 LYS 4823 Maria / Malvina BKSS 1.22 420 3 2 3 8
4 LYS 14803 Johan / Philip BKSS 1.22 420 4 4 6 DNF 14
5 LYS 315 Karin / Frederick BKSS 1.34 470 5 5 4 14

Sailwave Scoring Software 1.87
www.sailwave.com


© Copyright 1997-2009, Björlanda Kile Segelsällskap

Senast uppdaterad 2010-03-13.

webmaster@bkss.se