event burgee venue burgee

Jollefighten

Björlanda kile SS

Slutresultat

29er Klass

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 15, Scoring system: Default scoring system
Plats Klass Båtnamn Segelnr Rorsman Besättning Klubb R1
20100905
R2
20100905
R3
20100905
R4
20100905
Total
1 29er 1699 Fritiof Hedström Jonathan Bergström GKSS 2.0 (4.0) 1.0 1.0 4.0
2 29er 1040 James Olsson Gustav Kölby KKKK 1.0 (5.0) 2.0 3.0 6.0
3 29er 1668 Karin Söderström Oscar Klock GKSS 4.0 1.0 4.0 (5.0) 9.0
4 29er 1670 Sara Engström Hanna Klinga GKSS (5.0) 2.0 5.0 2.0 9.0
5 29er 1700 Matz Brown Pontus Dahlenborg GKSS 3.0 3.0 (7.0) 7.0 13.0
6 29er 1671 Elly Andersson Moa Glimåker GKSS (7.0) 6.0 3.0 4.0 13.0
7 29er 1697 Sofia Engström Sofie Düring GKSS 6.0 8.0 (OCS) 6.0 20.0
8 29er 1748 Tobias Anjemark Jakob Nevhagen RÖSS 9.0 7.0 6.0 (10.0) 22.0
9 29er 1750 Alexander Falkendal Emil Svensson RÅSS 8.0 9.0 9.0 (13.0) 26.0
10 29er 1602 Vidar Lindgren Fredrik Pehrson RÖSS (11.0) 10.0 8.0 9.0 27.0
11 29er 1753 Axel Hjelm Viktor Sundén ÄSSS 10.0 (11.0) 10.0 8.0 28.0
12 29er 1749 Johan Olsson David Thorell GKSS (13.0) 12.0 11.0 12.0 35.0
13 29er 1669 Petter Englund Jesper Sundén ÄSSS (15.0) 15.0 12.0 11.0 38.0
14 29er 1064 John Eriksson John Nyqvist GKSS 12.0 (14.0) 13.0 14.0 39.0
15 29er 1751 Filip Berndtsson Joel Wall RÖSS 14.0 13.0 (DNF) 15.0 42.0

RS Feva Klass

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 11, Scoring system: Default scoring system
Plats Klass Båtnamn Segelnr Rorsman Besättning Klubb R1
20100905
R2
20100905
R3
20100905
R4
20100905
Total
1 RS Feva 816 Simon Karlsson Måns Olander LDSS 4.0 1.0 1.0   6.0
2 RS Feva 3822 John Glimåker Måns Holmberg LDSS 1.0 2.0 3.0   6.0
3 RS Feva 2235 Emil Andersson Lisa Eriksson BKSS 2.0 3.0 2.0   7.0
4 RS Feva 2859 Kanicha Ekdahl Anna Thorell LDSS 5.0 4.0 5.0   14.0
5 RS Feva 2654 Amanda Enge Freiya Enge RÖSS 3.0 7.0 6.0   16.0
6 RS Feva 2547 Sofia Leverin Johanna Frisk LDSS 7.0 8.0 4.0   19.0
7 RS Feva 2655 Robin Axelsson David Mörck BKSS 6.0 5.0 8.0   19.0
8 RS Feva 3823 Frida Winzell Sofia Lundgren LDSS 10.0 6.0 7.0   23.0
9 RS Feva 2895 Sara Bökmark Oskar Krantz RÅSS/LSS 9.0 9.0 9.0   27.0
10 RS Feva 1680 Kajsa Friis Liby Lina Nordin RÖSS 8.0 DNF DNC   32.0
11 RS Feva 875 Emma Skyman Amanda Skyman KKKK DNF DNF DNC   36.0

www.bkss.se
031-92 63 85

www.bkss.se
bkss@bkss.se

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
www.sailwave.com