event burgee venue burgee

Stora Oset Race - Liros SRS Cup Syd och West Side Cup 2012

Björlanda Kile Segelsällskap

Slutlig resultatlista

R1 - 13/5 at 10.05

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 100500
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 101200, Distance: 00
Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 101800
Klass Båttyp Segelnr Ansv ombord Besättning Båtnamn Klubb SRS-tal Elapsed Corrected Points
SRS >= 1.220 Bavaria 38 match 3 Mattias Wilson 8st Draklunne GKSS 1.314 3:19:08 4:21:40 1.0
SRS < 1.220 Omega 30 78 Hans Caspersson Jonas Caspersson,Fredrik Eliasson,Fredrik Larsson Lova GKSS 1.143 3:49:51 4:22:43 2.0
SRS < 1.220 Cumulus 434 Johan Söderberg Pelle.Johan Strecket BKSS 1.104 3:58:38 4:23:27 3.0
SRS < 1.220 Dominant Race 76 Mikael Ekbrand Fredrik Ekbrand, Albert Lawenius, David Lawenius Magda KMS-Nordön 1.162 3:47:17 4:24:06 4.0
SRS < 1.220 Albin Alpha 17 Ulf Danielsson Peter H, Magnus A, Jonas A Sälta LESS 1.099 4:01:25 4:25:19 5.0
SRS < 1.220 Café 28 8 Mattias Mellström max fredden sibben andreas Cat Noir LSS 1.170 3:49:26 4:28:26 6.0
SRS >= 1.220 First40 38 Stefan Kylebäck Team La Veuve Noire La Veuve Noire GKSS 1.389 3:13:34 4:28:52 7.0
SRS >= 1.220 luffe 40.04 4004 Gunnar Ödman hoppas det !! josephine gyc 1.326 3:23:31 4:29:52 8.0
SRS < 1.220 Express 230 Mikael Karlsson Tore Vadman, Ulf Nordqvist, Mikael Malmgren Tripnet BKSS 1.114 4:02:36 4:30:15 9.0
SRS >= 1.220 J/111 69 Peter Gustafsson   Blur Viken Ägir 1.399 3:13:41 4:30:58 10.0
SRS < 1.220 Cumulus 269 Olof Zachrisson   Patagonia BKSS 1.104 4:05:36 4:31:09 11.0
SRS < 1.220 Maxi 77 457 Andersson/Härsjö Per-Erik Eriksson,Nils Andersson,Alf Härsjö Blå Tåget Bkss 1.045 4:20:48 4:32:32 12.0
SRS >= 1.220 X-99 532 Team Exilia   eXilia.se BKSS 1.254 3:37:42 4:33:00 13.0
SRS >= 1.220 Mumm 36 14293 Roger Ahlqvist Peter Wittke, Lars Ahlkvist, Erik Norrström, Jonas Falk, Jesper AERO SS Fram 1.341 3:24:45 4:34:34 14.0
SRS >= 1.220 SwedeStar 370 39 Stefan Möller   STELLA KMS Nordön 1.281 3:35:30 4:36:03 15.0
SRS < 1.220 Maxi 999 137 Bertil Rohlén Inge, Göran, NN Hebehama BKSS 1.159 4:00:41 4:38:57 16.0
SRS >= 1.220 First 35 10035 Carl Turén Fredrik Folbert, Daniel Engblom, Björn Carlsson, Per Alkås, Percy Bengtsson, Mats Berneblad Nausicaa XSS 1.295 3:35:38 4:39:15 17.0
SRS < 1.220 Albin 78 297 Björn Danielsen   Rödbettan bkss 1.017 4:34:43 4:39:23 18.0
SRS >= 1.220 First 35 23 Krister Gustafson 6 st Elusive JSS 1.295 3:35:46 4:39:25 19.0
SRS >= 1.220 J/97 215 Lennart Janson   JESUS FOR LIFE LDSS 1.224 3:48:44 4:39:58 20.0
SRS < 1.220 Smaragd 168 Per Wretlind   Vetra LDSS 1.187 3:56:05 4:40:14 21.0
SRS >= 1.220 Pronavia 38 128 Sven Hedrén 7 personer Braveheart KMS Nordön 1.308 3:34:33 4:40:38 22.0
SRS >= 1.220 j92 11033 Andreas Rejvik Christer Omerain, Niclas Dahlgren mfl Jalla RÅSS 1.248 3:45:26 4:41:20 23.0
SRS < 1.220 Accent 256 Johan Lindstedt   Akvileja BKSS 1.037 4:31:39 4:41:42 24.0
SRS < 1.220 IF 1489 Peter Berg Magnus Lindqvist, Niklas Sund LDSS 1.017 4:37:02 4:41:45 25.0
SRS >= 1.220 X-99 458 Jonas Liljeström Ja Kattaj LDSS 1.254 3:44:44 4:41:49 26.0
SRS < 1.220 Dehler 29 10886 Claes Brandt Anders Winther Saturn BKSS 1.151 4:05:40 4:42:46 27.0
SRS < 1.220 Albin Stratus 8702 Rene Rudervall Eric Rudervall,Marcos Rudervall ,Marcelo Rudervall Patagonia 2 BKSS 1.177 4:01:26 4:44:10 28.0
SRS < 1.220 Späckhuggare 251 Claes Edström Martin Götz Mats Roos Luffe BKSS 1.054 4:31:15 4:45:54 29.0
SRS >= 1.220 Dehler 36SQ 279 Krister Ahlqvist Annika, David, Mathias, Peter, Jörgen ESQUIRE KMS Nordön 1.278 3:44:50 4:47:20 30.0
SRS < 1.220 Cumulus 323 Sven Sarnell Niklas Hurtig. Natalie Hurtig Märta GKSS 1.070 4:29:25 4:48:17 31.0
Shorthanded Omega 42 153 Fredrik Flyrin   Svea SXK 1.227 3:55:21 4:48:46 32.0
Shorthanded Banner 28 R 54 Michael Assarsson   BKSS 1.166 4:17:21 5:00:04 33.0
SRS < 1.220 Späckhuggare 42 Jonas Andersson Martin Götz Samba Liten BKSS 1.054 4:45:54 5:01:20 34.0
SRS < 1.220 IF 2605 Mats Andersson Charlotte Ljungblad, Cathrin Jonasson Naranja Tjörns Segelsällskap 1.017 5:04:28 5:09:39 35.0
Shorthanded Elan 350 4 Timo Lehes   HJBK 1.300 3:59:00 5:10:42 36.0
SRS < 1.220 Omega 30 59 (Spinnacker 114) Sonny Oskarsson   Aura Maris GKSS 1.143 5:03:24 5:46:47 37.0
SRS >= 1.220 X-99 560 Marcus Davidsson - Utgår enligt mail Ja MAXX Gkss 1.254 DNC   39.0

www.bkss.se
031-92 63 85

www.bkss.se
bkss@bkss.se

Sailwave Scoring Software 2.5.1
www.sailwave.com