event burgee venue burgee

Måndagseglingar

Björlanda Kile SS

Måndagsseglingar 2015 PN

SRS 2 Klass

Sailed: 23, Discards: 4, To count: 19, Rating system: PY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning 27/4:1
27/4-2015
27/4:2
27/4-2015
4/5:1
4/5:2015
4/5:2
4/5-2015
18/5:1
18/5-2015
18/5:2
18/5-2015
25/5:1
25/5-2015
25/5:2
25/5-2015
1/6:1
 
1/6:2
 
8/6:1
 
8/6:2
 
17/8:1
 
17/8:2
 
24/8:1
 
24/8:2
 
31/8:1
 
31/8:2
 
7/9:1
 
7/9:2
 
14/9:1
 
14/9:2
 
21/9:1
 
Total Poäng
1st Optimist 4544 Johan Bengtsson   1.0 1.0 1.0 1.0 (4.0) 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 2.0 2.0 1.0 (3.0) 2.0 1.0 (3.0) 2.0 1.0 1.0 2.0 1.0 (3.0) 39.0 26.0
2nd Optimist Arvid Arvid Fredriksson   3.0 (6.0) (4.0) 2.0 3.0 4.0 (5.0) 2.0 3.0 1.0 4.0 4.0 2.0 2.0 4.0 2.0 2.0 1.0 2.0 2.0 3.0 2.0 (5.0) 68.0 48.0
3rd Optimist Åke Åke Fredriksson   4.0 3.0 2.0 4.0 1.0 2.0 (6.0) (10.0 OCS) 1.0 4.0 (6.0) 5.0 3.0 1.0 1.0 3.0 1.0 5.0 3.0 3.0 1.0 3.0 (6.0) 78.0 50.0
4th E-Jolle 3577 Sebastian Julin   (6.0) 5.0 6.0 5.0 2.0 5.0 2.5 3.5 5.0 3.0 1.0 1.0 4.0 4.0 6.0 4.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 5.0 5.0 6.0 (7.0) 1.0 111.0 74.0
5th Optimist B 3734 Erik Bengtsson   5.0 4.0 (7.0) 7.0 7.0 3.0 2.5 (10.0 OCS) 4.0 6.0 5.0 3.0 6.0 5.0 3.0 5.0 4.0 3.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 5.0 5.0 2.0 125.5 84.5
6th Optimist 4278 Jonas Åhlander   2.0 2.0 5.0 (6.0) 5.5 6.0 4.0 3.5 6.0 5.0 3.0 6.0 (7.0) 6.0 5.0 6.0 5.0 4.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 4.0 4.0 4.0 123.0 86.0
7th E-jolle 3592 Karin Storm   7.0 7.0 3.0 3.0 5.5 7.0 7.0 5.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 224.5 176.5
8th Optimist C 3749 Linus Carlsson   (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 8.0 8.0 12.0 DNC 12.0 DNC 6.0 6.0 4.0 6.0 7.0 6.0 7.0 226.0 178.0
9th E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 7.0 7.0 5.0 7.0 12.0 DNC 7.0 12.0 DNC 12.0 DNC 6.0 4.0 8.0 8.0 12.0 DNC 227.0 179.0
10th RS Tera 968 Jesper Kullberg   (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 9.0 9.0 9.0 7.0 12.0 DNC 12.0 DNC 8.0 8.0 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 7.0 7.0 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 244.0 196.0
11th E-jolle 3370 Philip Gillner   8.0 8.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 8.0 8.0 8.0 6.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 250.0 202.0

27/4:1 - SRS 2 Klass - 27/4-2015 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   19:58 0:12:07 1648 1.0
2 Optimist 4278 Jonas Åhlander   20:35 0:12:29 1698.898 2.0
3 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   20:39 0:12:32 1704.401 3.0
4 Optimist Åke Åke Fredriksson   20:41 0:12:33 1707.152 4.0
5 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   20:53 0:12:40 1723.659 5.0
6 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   14:36 0:12:43 1205.048 6.0
7 E-jolle 3592 Karin Storm   14:48 0:12:54 1221.556 7.0
8 E-jolle 3370 Philip Gillner   18:07 0:15:47 1495.306 8.0

27/4:2 - SRS 2 Klass - 27/4-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   21:15 0:12:54 1648 1.0
2 Optimist 4278 Jonas Åhlander   21:36 0:13:06 1675.144 2.0
3 Optimist Åke Åke Fredriksson   21:45 0:13:12 1686.776 3.0
4 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   21:55 0:13:18 1699.702 4.0
5 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   15:17 0:13:19 1185.267 5.0
6 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   21:58 0:13:20 1703.58 6.0
7 E-jolle 3592 Karin Storm   15:37 0:13:36 1211.118 7.0
8 E-jolle 3370 Philip Gillner   16:48 0:14:38 1302.889 8.0

4/5:1 - SRS 2 Klass - 4/5:2015 at 8787

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   15:25 0:09:21 1648 1.0
2 Optimist Åke Åke Fredriksson   15:37 0:09:29 1669.379 2.0
3 E-jolle 3592 Karin Storm   11:08 0:09:42 1190.123 3.0
4 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   16:15 0:09:52 1737.081 4.0
5 Optimist 4278 Jonas Åhlander   16:22 0:09:56 1749.552 5.0
6 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   11:59 0:10:26 1280.986 6.0
7 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   17:31 0:10:38 1872.484 7.0

4/5:2 - SRS 2 Klass - 4/5-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   09:35 0:05:49 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   09:46 0:05:56 1679.527 2.0
3 E-jolle 3592 Karin Storm   06:55 0:06:01 1189.426 3.0
4 Optimist Åke Åke Fredriksson   10:05 0:06:07 1733.983 4.0
5 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   07:03 0:06:08 1212.355 5.0
6 Optimist 4278 Jonas Åhlander   10:27 0:06:20 1797.037 6.0
7 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   10:36 0:06:26 1822.831 7.0

18/5:1 - SRS 2 Klass - 18/5-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Åke Åke Fredriksson   14:21 0:08:42 1648 1.0
2 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   10:03 0:08:45 1154.174 2.0
3 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   14:27 0:08:46 1659.484 3.0
4 Optimist 4544 Johan Bengtsson   14:31 0:08:49 1667.141 4.0
5 Optimist 4278 Jonas Åhlander   14:33 0:08:50 1670.969 5.5
5 E-jolle 3592 Karin Storm   10:08 0:08:50 1163.744 5.5
7 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   14:40 0:08:54 1684.367 7.0
8 E-jolle 3370 Philip Gillner   11:02 0:09:37 1267.103 8.0
9 RS Tera 968 Jesper Kullberg   20:28 0:14:06 2350.458 9.0

18/5:2 - SRS 2 Klass - 18/5-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   28:33 0:17:19 1648 1.0
2 Optimist Åke Åke Fredriksson   28:55 0:17:33 1669.165 2.0
3 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   29:09 0:17:41 1682.634 3.0
4 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   29:34 0:17:56 1706.685 4.0
5 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   21:13 0:18:29 1224.696 5.0
6 Optimist 4278 Jonas Åhlander   30:31 0:18:31 1761.522 6.0
7 E-jolle 3592 Karin Storm   21:34 0:18:47 1244.899 7.0
8 E-jolle 3370 Philip Gillner   21:42 0:18:54 1252.595 8.0
9 RS Tera 968 Jesper Kullberg   32:30 0:22:24 1876.007 9.0

25/5:1 - SRS 2 Klass - 25/5-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   18:23 0:11:09 1648 1.0
2 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   13:05 0:11:24 1172.874 2.5
2 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   18:48 0:11:24 1685.353 2.5
4 Optimist 4278 Jonas Åhlander   18:52 0:11:27 1691.329 4.0
5 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   18:59 0:11:31 1701.788 5.0
6 Optimist Åke Åke Fredriksson   19:12 0:11:39 1721.211 6.0
7 E-jolle 3592 Karin Storm   14:00 0:12:12 1255.05 7.0
8 E-jolle 3370 Philip Gillner   14:30 0:12:38 1299.873 8.0
9 RS Tera 968 Jesper Kullberg   19:44 0:13:36 1769.023 9.0

25/5:2 - SRS 2 Klass - 25/5-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   26:30 0:16:05 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   26:48 0:16:16 1666.657 2.0
3 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   18:44 0:16:19 1165.001 3.5
3 Optimist 4278 Jonas Åhlander   26:54 0:16:19 1672.875 3.5
5 E-jolle 3592 Karin Storm   20:25 0:17:47 1269.686 5.0
6 E-jolle 3370 Philip Gillner   21:08 0:18:25 1314.254 6.0
7 RS Tera 968 Jesper Kullberg   29:00 0:19:59 1803.472 7.0
8 Optimist Åke Åke Fredriksson   OCS     10.0
8 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   OCS     10.0

1/6:1 - SRS 2 Klass at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Åke Åke Fredriksson   20:31 0:12:27 1648 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   20:34 0:12:29 1652.016 2.0
3 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   20:39 0:12:32 1658.71 3.0
4 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   21:02 0:12:46 1689.501 4.0
5 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   15:37 0:13:36 1254.408 5.0
6 Optimist 4278 Jonas Åhlander   22:40 0:13:45 1820.699 6.0

1/6:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   29:55 0:18:09 1648 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   30:02 0:18:13 1654.427 2.0
3 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   21:18 0:18:33 1173.339 3.0
4 Optimist Åke Åke Fredriksson   31:07 0:18:53 1714.104 4.0
5 Optimist 4278 Jonas Åhlander   32:33 0:19:45 1793.061 5.0
6 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   33:27 0:20:18 1842.638 6.0

8/6:1 - SRS 2 Klass at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   16:25 0:14:18 1148 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   25:11 0:15:17 1761.044 2.0
3 Optimist 4278 Jonas Åhlander   25:14 0:15:19 1764.54 3.0
4 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   25:54 0:15:43 1811.159 4.0
5 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   26:03 0:15:48 1821.649 5.0
6 Optimist Åke Åke Fredriksson   26:06 0:15:50 1825.145 6.0
7 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   19:48 0:17:15 1384.593 7.0
8 RS Tera 968 Jesper Kullberg   26:53 0:18:32 1879.923 8.0

8/6:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   17:26 0:15:11 1148 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   25:08 0:15:15 1655.052 2.0
3 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   25:40 0:15:34 1690.172 3.0
4 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   26:06 0:15:50 1718.707 4.0
5 Optimist Åke Åke Fredriksson   26:17 0:15:57 1730.78 5.0
6 Optimist 4278 Jonas Åhlander   26:24 0:16:01 1738.463 6.0
7 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   20:25 0:17:47 1344.455 7.0
8 RS Tera 968 Jesper Kullberg   28:32 0:19:40 1878.945 8.0

17/8:1 - SRS 2 Klass at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   27:25 0:16:38 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   27:32 0:16:42 1655.013 2.0
3 Optimist Åke Åke Fredriksson   27:42 0:16:48 1665.031 3.0
4 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   21:08 0:18:25 1270.312 4.0
5 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   22:00 0:19:10 1322.407 5.0
6 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   33:47 0:20:30 2030.697 6.0
7 Optimist 4278 Jonas Åhlander   33:57 0:20:36 2040.715 7.0
8 Optimist C 3749 Linus Carlsson   35:00 0:21:14 2103.83 8.0

17/8:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Åke Åke Fredriksson   35:27 0:21:31 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   35:32 0:21:34 1651.874 2.0
3 Optimist 4544 Johan Bengtsson   36:07 0:21:55 1678.992 3.0
4 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   26:05 0:22:43 1212.562 4.0
5 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   38:48 0:23:33 1803.735 5.0
6 Optimist 4278 Jonas Åhlander   39:07 0:23:44 1818.456 6.0
7 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   28:07 0:24:30 1307.088 7.0
8 Optimist C 3749 Linus Carlsson   42:00 0:25:29 1952.496 8.0

24/8:1 - SRS 2 Klass at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Åke Åke Fredriksson   34:31 0:20:57 1648 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   34:47 0:21:06 1660.732 2.0
3 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   35:02 0:21:15 1672.668 3.0
4 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   35:12 0:21:22 1680.626 4.0
5 Optimist 4278 Jonas Åhlander   35:44 0:21:41 1706.09 5.0
6 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   25:52 0:22:32 1235.005 6.0

24/8:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   29:14 0:17:44 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   29:40 0:18:00 1672.429 2.0
3 Optimist Åke Åke Fredriksson   30:26 0:18:28 1715.649 3.0
4 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   21:30 0:18:44 1212.041 4.0
5 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   31:56 0:19:23 1800.21 5.0
6 Optimist 4278 Jonas Åhlander   32:58 0:20:00 1858.463 6.0
7 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   25:49 0:22:29 1455.389 7.0

31/8:1 - SRS 2 Klass at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Åke Åke Fredriksson   21:00 0:12:45 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   22:00 0:13:21 1726.476 2.0
3 Optimist 4544 Johan Bengtsson   23:00 0:13:57 1804.952 3.0
4 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   24:00 0:14:34 1883.429 4.0
5 Optimist 4278 Jonas Åhlander   25:00 0:15:10 1961.905 5.0
6 Optimist C 3749 Linus Carlsson   28:00 0:16:59 2197.333 6.0
7 RS Tera 968 Jesper Kullberg   30:00 0:20:41 2354.286 7.0

31/8:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   33:22 0:20:15 1648 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   33:38 0:20:25 1661.171 2.0
3 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   33:45 0:20:29 1666.933 3.0
4 Optimist 4278 Jonas Åhlander   33:55 0:20:35 1675.165 4.0
5 Optimist Åke Åke Fredriksson   34:10 0:20:44 1687.512 5.0
6 Optimist C 3749 Linus Carlsson   37:59 0:23:03 1876.02 6.0
7 RS Tera 968 Jesper Kullberg   38:35 0:26:35 1905.654 7.0

7/9:1 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   21:06 0:12:48 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   21:17 0:12:55 1662.319 2.0
3 Optimist Åke Åke Fredriksson   21:33 0:13:05 1683.147 3.0
4 Optimist C 3749 Linus Carlsson   21:50 0:13:15 1705.276 4.0
5 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   15:32 0:13:32 1213.22 5.0
6 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   16:38 0:14:29 1299.134 6.0

7/9:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   21:20 0:12:57 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   21:28 0:13:02 1658.3 2.0
3 Optimist Åke Åke Fredriksson   21:30 0:13:03 1660.875 3.0
4 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   16:19 0:14:13 1260.463 4.0
5 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   16:23 0:14:16 1265.613 5.0
6 Optimist C 3749 Linus Carlsson   23:34 0:14:18 1820.525 6.0

14/9:1 - SRS 2 Klass at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist Åke Åke Fredriksson   12:56 0:07:51 1648 1.0
2 Optimist 4544 Johan Bengtsson   13:58 0:08:28 1779.67 2.0
3 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   14:02 0:08:31 1788.165 3.0
4 Optimist 4278 Jonas Åhlander   14:53 0:09:02 1896.474 4.0
5 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   15:51 0:09:37 2019.649 5.0
6 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   11:26 0:09:58 1456.866 6.0
7 Optimist C 3749 Linus Carlsson   16:45 0:10:10 2134.33 7.0
8 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   15:03 0:13:07 1917.711 8.0

14/9:2 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 Optimist 4544 Johan Bengtsson   14:34 0:08:50 1648 1.0
2 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   14:37 0:08:52 1653.657 2.0
3 Optimist Åke Åke Fredriksson   15:16 0:09:16 1727.195 3.0
4 Optimist 4278 Jonas Åhlander   15:18 0:09:17 1730.966 4.0
5 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   16:17 0:09:53 1842.215 5.0
6 Optimist C 3749 Linus Carlsson   16:45 0:10:10 1895.011 6.0
7 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   11:41 0:10:11 1321.794 7.0
8 E-Jolle 33 Axel Gunnarsson   13:40 0:11:54 1546.178 8.0

21/9:1 - SRS 2 Klass at 19:15

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Båttyp Seglingsnr: Rorsman Besättning Elapsed Corrected BCR Points
1 E-Jolle 3577 Sebastian Julin   21:18 0:18:33 1148 1.0
2 Optimist B 3734 Erik Bengtsson   31:37 0:19:11 1704.034 2.0
3 Optimist 4544 Johan Bengtsson   31:42 0:19:14 1708.526 3.0
4 Optimist 4278 Jonas Åhlander   32:44 0:19:52 1764.219 4.0
5 Optimist Arvid Arvid Fredriksson   33:09 0:20:07 1786.676 5.0
6 Optimist Åke Åke Fredriksson   33:29 0:20:19 1804.642 6.0
7 Optimist C 3749 Linus Carlsson   34:30 0:20:56 1859.437 7.0

www.bkss.se
031-92 63 85

bkss.se
bkss@bkss.se

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com