event burgee venue burgee

Stora Oset 11 maj 2019

Björlanda Kile SS

Stora Oset 11 maj 2019 - Total

Stora Oset - 11 maj

Start: Shorthanded, Finishes: Finish time, Time: 10:05
Start: Klass 2, Finishes: Finish time, Time: 10:11
Start: Klass 3, Finishes: Finish time, Time: 10:17
Plac. Klass Båttyp Segelnr Rorsman Båtnamn Klubb SRS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 1 (SH) Pogo 850 11128 Per Lindell Calypso BKSS 0.953 10:05 14:11:11 4:06:11 3:54:37 1.0
2 3 Archambault Grand Surprise 6830 Carl Fjällman Rebellion HJBK 1.041 10:17 14:02:47 3:45:47 3:55:02 2.0
3 2 Smaragd 186 Hans Granhed Gaia LdSS 0.954 10:11 14:19:52 4:08:52 3:57:25 3.0
4 3 X-332 306 Bertil Rohlén X3M BKSS 1.017 10:17 14:11:02 3:54:02 3:58:01 4.0
5 3 Finn Flyer 36 6 Lars Wikander Zlatan GKSS 1.093 10:17 13:57:21 3:40:21 4:00:51 5.0
6 3 Farr30 10070 Stefan Glansk Farrgo BKSS 1.107 10:17 13:54:55 3:37:55 4:01:14 6.0
7 3 Swedestar 370 39 Stefan Möller STELLA KMS Nordön 1.049 10:17 14:07:38 3:50:38 4:01:56 7.0
8 3 J/88 79881 Jonas Dyberg J88.se XSS 1.039 10:17 14:10:30 3:53:30 4:02:36 8.0
9 3 X99 586 Anders Källström Xstream GKSS 1.017 10:17 14:20:03 4:03:03 4:07:11 9.0
10 3 IMX 40 80 Hans Ristner Gertrud GKSS 1.128 10:17 13:58:13 3:41:13 4:09:32 10.0
11 1 (SH) Najad 355 026 Tore Vadman GATT BKSS 0.963 10:05 14:24:28 4:19:28 4:09:52 11.0
12 1 (SH) Dehler29 standardköl 6875 Lennart Cedenkvist Felix Felicis SS SLören 0.936 10:05 14:32:55 4:27:55 4:10:46 12.0
13 1 (SH) Xp 32 6 Anders Kuikka Coquette IV KKKK 1.029 10:05 14:08:52 4:03:52 4:10:56 13.0
14 1 (SH) Sun Fast 32i 4 Federico Garafalo Veloce BKSS 0.947 10:05 14:30:48 4:25:48 4:11:43 14.0
15 3 Archambault Grand Surprice 820 Jan Larsson Vitamin A BKSS 1.038 10:17 14:20:46 4:03:46 4:13:02 15.0
16 2 Dehler 32 72 Patrik Pettersson Lyra BKSS 0.991 10:11 14:26:49 4:15:49 4:13:31 16.0
17 3 Dehler 36sq 279 Krister Ahlqvist Esquire KMS Nordön 1.047 10:17 14:19:33 4:02:33 4:13:57 17.0
18 1 (SH) Dehler 35 197 Mats Andersson Aurora BKSS 1.038 10:05 14:11:36 4:06:36 4:15:58 18.0
19 3 Archambault 35 1034 Roger Ahlqvist Jigy Jigy GQSS 1.074 10:17 14:18:10 4:01:10 4:19:01 19.0
20 2 Banner 28R 23 Johan Henricsson Piri Piri Club 29 Segelsällskap 0.961 10:11 14:44:44 4:33:44 4:23:03 20.0
21 1 (SH) Comfortina 32 625 Stefan Rosvall Thalia BKSS 0.904 10:05 14:55:00 DSQ   23.0
21 1 (SH) Bavaria 38 match 3 Mattias Wilson Draklunne 3 GKSS 1.052     DNS   23.0

www.bkss.se
bkss@bkss.se

www.bkss.se
bkss@bkss.se

Sailwave Scoring Software 2.23.4
www.sailwave.com